The results are in! Here are the 2014 2015 TASCOE Directors:

 

DIRECTOR                                                     ALTERNATE DIRECTOR

DISTRICT  1

Karen Hammitt                                                Janie Valentine

Connie Lyons                                                  JoAnn Reece

DISTRICT  2

Linda Tipton                                                    John Austin

Todd Trew                                                       Denise Bradberry

DISTRICT  3

Donnell Ford                                                   Darla Campbell

Shawn Rice                                                    Shirley Smith

DISTRICT  4

Will Barnes                                                     Barbara Clay

Judy Winters                                                  Laura Booker

DISTRICT  5

Mickey Allen                                                  Nancy Niedergeses

Jeanette Norman                                          Tony Wallace

DISTRICT  6

Virginia Johnson                                            Mark Hargis

Kim Lowery                                                   Greg Mathenia

DISTRICT  7

John Pearson                                                Teresa Blackstock

Ross Moore                                                   Britt Burkhead

Below are the Counties for each District:

District 1   Claiborne/Union, Hamblen/Grainger, Hawkins/Hancock, Jefferson/Cocke/Sevier, Johnson, Sullivan/Carter, Washington/Unicoi

 

District 2  Bradley/Polk, Knox/Anderson/Campbell, Marion/Sequatchie, McMinn/Meigs, Monroe/Blount, Rhea/Hamilton, Roane/Loudon

 

District 3 Cumberland/Bledsoe, DeKalb/Cannon, Fentress/Scott/Morgan, Jackson/Clay, Macon/Trousdale, Overton/Pickett, Smith, Warren, White/Van Buren/Putnam, Wilson

 

District 4 Coffee/Grundy, Franklin, Lincoln, Marshall/Bedford/Moore,

Robertson/Davidson, Rutherford, Sumner

 

District 5 Dickson, Giles, Hickman/Lewis/Perry, Lawrence/Wayne, Maury, Montgomery/Cheatham, Stewart/Houston/Humphreys, Williamson

 

District 6 Benton, Carroll, Crockett, Dyer, Gibson, Henry, Lake, Lauderdale, Obion, Weakley

 

District 7 Fayette, Hardeman, Hardin, Haywood, Henderson/Decatur, Madison, McNairy/Chester, Shelby, Tipton

 

** amended   March 15, 2013