TASCOE DISTRICT MAP 1

2015 2016 TASCOE Directors

Effective September 1, 2015

           DIRECTOR                                                       ALTERNATE DIRECTOR

DISTRICT 1

Karen Hammitt                                                            Janie Valentine
Connie Lyons                                                                 JoAnn Reece

DISTRICT 2

Denise Bradberry                                                        John Austin
Linda Tipton                                                                  Todd Trew
DISTRICT 3

Donnell Ford                                                                     Shawn Rice
Darla Campbell                                                                Shirley Smith
DISTRICT 4

Richard (Lanny)Morris                                                            Barbara Clay
Judy Winters                                                                         Will Barnes

DISTRICT 5

Mickey Allen                                                                           Jeanette Norman
Nancy Niedergeses                                                                Tony Wallace

DISTRICT 6

Kim Lowery                                                                             Greg Mathenia
Virginia Johnson                                                                      Mark Hargis

DISTRICT 7

Adam Willis                                                                        Teresa Blackstock
John Pearson                                                                        Britt Burkhead

Below are the Counties for each District:

District 1 Claiborne/Union, Hamblen/Grainger, Hawkins/Hancock, Jefferson/Cocke/Sevier, Green, Johnson, Sullivan/Carter, Washington/Unicoi

District 2 Bradley/Polk, Knox/Anderson/Campbell, Marion/Sequatchie, McMinn/Meigs, Monroe/Blount, Rhea/Hamilton, Roane/Loudon

District 3 Cumberland/Bledsoe, DeKalb/Cannon, Fentress/Scott/Morgan, Jackson/Clay, Macon/Trousdale, Overton/Pickett, Smith, Warren, White/Van Buren/Putnam, Wilson

District 4 Coffee/Grundy, Franklin, Lincoln, Marshall/Bedford/Moore, Robertson/Davidson, Rutherford, Sumner

District 5 Dickson, Giles, Hickman/Lewis/Perry, Lawrence/Wayne, Maury, Montgomery/Cheatham, Stewart/Houston/Humphreys, Williamson

District 6 Benton, Carroll, Crockett, Dyer, Gibson, Henry, Lake, Lauderdale, Obion, Weakley

District 7 Fayette, Hardeman, Hardin, Haywood, Henderson/Decatur, Madison, McNairy/Chester, Shelby, Tipton

** amended March 15, 2013

###################

2014-2015 TASCOE Directors

            DIRECTOR                                  ALTERNATE DIRECTOR

DISTRICT 1

Karen Hammitt                   Janie Valentine
Connie Lyons                       JoAnn Reece

DISTRICT 2

Linda Tipton                       John Austin
Todd Trew                          Denise Bradberry

DISTRICT 3

Donnell Ford                 Darla Campbell
Shawn Rice                  Shirley Smith

DISTRICT 4

Will Barnes                           Barbara Clay
Judy Winters                           Laura Booker

DISTRICT 5

Mickey Allen                        Nancy Niedergeses
Jeanette Norman                   Tony Wallace

DISTRICT 6

Virginia Johnson                           Mark Hargis
Kim Lowery                        Greg Mathenia

DISTRICT 7

John Pearson                              Teresa Blackstock
Ross Moore                                   Britt Burkhead

 

 

****************************

TASCOE 2013-2014 Directors & Alternates

DIRECTOR                                                                    ALTERNATE

DISTRICT 1

Karen Hammitt                 Janie Valentine
Connie Lyons               JoAnn Reece

DISTRICT 2

Linda Tipton          John Austin
Todd Trew                 Denise Bradberry

DISTRICT 3

Donnell Ford                     Darla Campbell
Shawn Rice                     Shirley Smith

DISTRICT 4

Will Barnes                      Barbara Clay
Judy Winters              Laura Booker

DISTRICT 5

Mickey Allen                     Nancy Niedergeses
Jeanette Norman                     Tony Wallace

DISTRICT 6

Virginia Johnson                        Mark Hargis
Kim Lowery                         Greg Mathenia

DISTRICT 7

John Pearson                      Teresa Blackstock
Ross Moore                          Britt Burkhead

 

 

Webmaster Denise Bradberry sharidenise@gmail.com